ŁAZIENKA

Które drzwi do łazienki skomponują się idealnie z Twoja aranżacją?

 Na pewno wielokrotnie zdarzyło Ci się w trakcie aranżacji łazienki godzinami wybierać armaturę czy kafle, a drzwi odeszły w zapomnienie ponieważ nie przykułeś do nich zbytniej uwagi. W tym artykule dowiesz się, które z drzwi Porta do łazienki wybrać i które wpasują się do aranżacji.

Wybór drzwi wydaje się prosty, ale co jeśli jednak nie ?

W wyborze idealnych skrzydeł do łazienki, zwróć szczególną uwagę na kilka dość ważnych kwestii. Bardzo ważne jest optymalne odprowadzanie wilgoci, prywatność, którą nam zapewniają matowe szyby i zamki, funkcjonalny wymiar i kierunek otwierania raz wygląd spójny z pozostałymi wnętrzami. Pozwól się nakierować na to abyś wybrał odpowiednie drzwi spełniające twoje wymagania a z pewnością takie znajdziesz.

Skrzydłak które potrafią odprowadzać wilgoć

 Drzwi łazienkowe, to właśnie dzięki nim między innymi wilgoć w Twojej łazience jest odprowadzana, a to wszystko przez odpowiednie otwory i wycięcia, które zapewniają odpowiednią cyrkulacje powietrza co jest bardzo ważną kwestią w sytuacji gdy w łazience nie mamy okna,czy braku jakiegokolwiek przepływu powietrza. Tymi otworami i wycięciami są także  Kratki wentylacyjne, podcięcia, tuleje i szczeliny w łazience. Otwory zapobiegające wilgoci mają innowacyjne drzwi Porta z rodzaju fornirowanych znajdujące się w kolekcji MADRYT, CORDOBA, TOLEDO i SEVILLA.

Wygląd skrzydeł łazienkowych

Jednym z główniejszych elementów w wyborze jest stylistyka drzwi , która powinna być również świetnie się komponować z pozostałymi drzwiami w domu czy mieszkaniu. W Katalogu Porta znajdziesz przydatne w tym celu wskazówki, jak łączyć różne wzory drzwi w ramach jednej kolekcji oraz jak łączyć ze sobą  modele z innych kolekcji, tak by uzyskać oczekiwany, estetyczny i współgrający z pozostałymi wnętrzami efekt. Masz wiele możliwości i rozwiązań takich jak: drzwi pełne, przesuwne czy przeszklone.  Jeżeli chodzi o drzwi przesuwne to idealnie połączą Twoją sypialnię z łazienką. Osadzone na szynie skrzydło, zwłaszcza gdy w systemie przesuwnym takim jak KOMPAKT w całości kryje się w ścianie, w jednej chwili może połączyć lub oddzielić sąsiadujące pomieszczenia. Ponadto drzwi z rodzaju pełnych gwarantują pełną prywatność, a drzwi z przeszkleniami ładnie doświetlają pomieszczenie dzięki czemu za dnia nie będzie konieczności zapalana światła.

Wyjątkiem są drzwi łazienkowe z niewielką matową szybą, zapewniającą i doświetlenie i intymność. Inna możliwość to chociażby umieszczenie lustra na jednej stronie skrzydła. Takie rozwiązania mogą być świetnym wyborem podczas aranżacji niewielkiej łazienki bez okna. Przeszklenia czy lustra zdecydowanie nie przytłoczą pomieszczenia, a sprawią, że stanie się bardziej przestronne i rozświetlone dodatkowo skrzydło stanie się dosyć nowoczesne.

Jeżeli nasza łazienka jest w aranżacji klasycznej świetnie sprawdzą się drzwi w kolorze bieli lub drewna. Takie połączenie możesz otrzymać kierując się nowością w ofercie PORTA – kolekcję Natura Vector Jeżeli jednak masz łazienkę w aranżacji nowoczesnej zdecydowanie lepiej zaprezentują się w otoczeniu bardziej wyrazistych drzwi z kolekcji Porta LOFT – loftowa stylistyka betonowej okleiny na skrzydle drzwiowym łączy się efektownie z czarną ościeżnicą. W nowej kolekcji Natura LOFT ciepłe barwy naturalnej dębowej okleiny i piękny rysunek drewna, również genialnie korespondują z wyrazistymi, czarnymi fornirowanymi  ościeżnicami. Możesz wybrać skrzydła także w innych odcieniach drewna np. jesionu czy orzecha.