Pożyczki pozabankowe ze złą historią kredytową – najważniejsze informacje

Duża ilość zobowiązań nie przekreśla możliwości otrzymania następne pożyczki pozabankowe ze złą historią kredytową. O ile banki z dystansem podchodzą do takich klientów, dokładnie sprawdzają i przeliczają ich możliwości oraz ryzyko związane z udzieleniem kredytu, to wiele firm pożyczkowych stawia na uproszczony system oceny zdolności wnioskujących, co pozwala im uzyskać kredyt nie tylko szybko, ale również w większej kwocie. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, dlaczego łatwiej jest uzyskać kredyt w instytucji pozabankowej.

Firmy pożyczkowe nie pożyczają każdemu!

Mniej rygorystyczne warunki niż w przypadku banków nie oznaczają, że nie ma ich wcale, a instytucje pozabankowe pomagają każdemu, kto się do nich zwróci. One również mają wewnętrzny regulamin i system przyznawania kredytów, którego kryteria wnioskujący musi spełnić. Oczywiście są one łagodniejsze niż w przypadku banków, które za najbardziej wiarygodne źródło oceny klienta uważają bazy. Jakie zatem wymagania musi spełniać wnioskujący, by otrzymać pożyczki pozabankowe ze złą historią kredytową?

  • Pełnoletność i posiadanie dowodu tożsamości

  • Dochody wysokie w stosunku do miesięcznych wydatków i posiadanych zobowiązań

  • Źródło dochodów – umowa o pracę, stypendium, świadczenie emerytalne, itp.

Na oświadczenie lub z poręczycielem

Instytucje pozabankowe oferują zadłużonym wiele produktów finansowych, które dostosowują się od ich indywidualnej sytuacji i potrzeb. Wyróżnia się trzy najkorzystniejsze możliwości:

  1. Pożyczka krótkoterminowa

  2. Kredyt ratalny krótkoterminowy

  3. Kredyt długoterminowy.

Dwie pierwsze propozycje dostępne są na oświadczenie. Jest to forma oceny ryzyka związanej z udzieleniem zobowiązania i nie wymaga dostarczenia innych dokumentów i zaświadczeń od pracodawcy. Kredyt długoterminowy wiąże się ze znalezieniem poręczyciela. Jego zadanie dokładnie wyjaśnia art. 876 Kodeksu cywilnego ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. jasno wskazuje, że:

przez umowę poręczenia poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik zobowiązania nie wykonał”.