Pożyczka z żyrantem online – jak ją dostać?

Możliwość otrzymania pożyczki przez internet znana jest już od dawna, jednak nie każdy wie, że również w przypadku skorzystania z oferty z poręczeniem możliwe jest załatwienie wszystkich formalności bez wychodzenia z domu. Proces ten jest nieco dłuższy niż w przypadku zwykłej pożyczki, nie jest jednak skomplikowany.

Pożyczka z żyrantem online – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniej oferty. Według raportu Citi Handlowy1 podczas wyboru firmy pożyczkowej aż 51 proc. zwraca uwagę na ogólne koszty pożyczki i zaledwie 10 proc. na ilość formalności koniecznych do podpisania umowy. Takie podejście wskazuje, że korzystniej jest zdecydować się na niższe oprocentowanie, mimo konieczności dostarczenia dodatkowych dokumentów. W przypadku pożyczki z żyrantem zarówno forma tradycyjna, jak i internetowa jest procesem nieco dłuższym i wymaga poświęcenia czasu przez pożyczkobiorcę i poręczyciela.

Poręczyciel – kto może nim zostać?

Kluczowe w skorzystaniu z takiej pożyczki jest posiadanie poręczyciela. Ryzyko wiążące się z poświadczeniem przez gwaranta sprawia, że nie każdy chce zgodzić się na przejęcie odpowiedzialności za zobowiązanie. Dodatkowo instytucje udzielające pożyczek z żyrantem online wymagają, by spełniał on odpowiednie kryteria. Wśród nich znajdują się:

  1. pełnoletność
  2. dobra sytuacja finansowa
  3. polskie obywatelstwo.

Mając w gronie rodziny lub przyjaciół osobę, która zgodziła się poręczyć i spełnia wszystkie wymagania firmy pożyczkowej można przystąpić do wypełniania formularza.

Jak wygląda procedura ubiegania się o pożyczkę z żyrantem online?

Na początku należy ustalić kwotę i okres, na który pożyczka zostanie przyznana. Następnie na stronie pojawi się formularz, w którym wskazać należy dane pożyczkobiorcy oraz poręczyciela. Po przesłaniu wniosku w niedługim czasie zarówno z żyrantem, jak i osobą zaciągającą zobowiązanie skontaktuje się przedstawiciel firmy. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, wniosek będzie rozpatrzony pozytywnie.

 

Przy tekście pomagał broker finansowy twój-kredyt z siedzibą w Koninie w Województwie Wielkopolskim.