Pożyczka długoterminowa dla zadłużonych – sposób na bezpieczne i korzystne pożyczanie

Oferta pożyczek długoterminowych dla osób posiadających zadłużenia jest na tyle szeroka, że sam zainteresowany może wybrać firmę, która spełnia jego wszystkie wymagania i posiada produkt dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwość. Dla wielu osób oferta ta wciąż jest owiana tajemnicą, dlatego dziś wyjaśniamy, jak zaciągnąć pożyczkę na długi termin posiadając jednocześnie negatywną historię w BIK.

Oferta korzystna pod każdym względem

Mimo wielu propozycji na rynku finansowym, wciąż wiele osób zadłużonych decyduje się na zaciągnięcie zobowiązania w pierwszej lepszej firmie pożyczkowej, która wyświetli się w przeglądarce. To poważny błąd, który prowadzi najczęściej do większych strat finansowych. Warto zapoznać się z ofertami co najmniej kilku instytucji pozabankowych, porównać ich propozycje i ocenić nie tylko oprocentowanie, ale również inne warunki umowy.

Wiedza na temat pożyczek wskazana

Mimo wejścia w życie tzw. ustawy antylichwiarskiej, której celem jest większa ochrona klientów firm pożyczkowych, warto mieć minimalną wiedzę na temat produktów finansowych oraz kosztów, które są z nimi związane. Na blogu Rekin Finansów przeczytamy:

„Po zmianach suma pozaodsetkowych kosztów kredytu nie może przekroczyć

  • 25 proc. całkowitej kwoty kredytu (część stała) i dodatkowo

  • 30 proc. całkowitej kwoty kredytu konsumenckiego w stosunku rocznym (część zmienna).

Dodatkowo, co ważne, w przypadku pożyczek długoterminowych dla zadłużonych udzielanych na kilka lat koszty pozaodsetkowe nie mogą przekroczyć 100 proc. wartości kredytu”.1

Pożyczka długoterminowa dla zadłużonych – analiza budżetu domowego

Kolejne zobowiązanie może stanowić rozwiązanie trudnej sytuacji finansowej i pozbycie się długów, ale też przyczynić się do ich powiększenia. Przed pożyczeniem kolejnej kwoty należy określić cel pożyczki długoterminowej dla zadłużonych. Jeśli jest inny, niż spłacenie bieżących zobowiązań, warto zadać sobie dwa pytania:

  1. Czy będę w stanie spłacić pożyczkę?

  2. Czy mam inne rozwiązania, niż zaciągnięcie kolejnego zobowiązania?

1https://rekinfinansow.pl/ustawa-antylichwiarska/