Pożyczka dla zadłużonych – 3 opcje, z których można skorzystać

Internet daje na tyle duże możliwości, że bez wychodzenia z domu można robić zakupy, pracować i pożyczać pieniądze. Pożyczki dla zadłużonych otrzymuje się obecnie nawet tego samego dnia, w którym złożono wniosek, a sam formularz jest prosty w wypełnieniu. Sytuacja ma się podobnie również w przypadku osób zadłużonych. Nie muszą się one obawiać, że widnienie w bazach, problemy ze spłatą czy zaległości w regulowaniu zobowiązań zdyskwalifikują ich na samym początku ubiegania się o pożyczkę.

Intencja firm pożyczkowych

Każdy, kto będąc zadłużonym próbował otrzymać zobowiązanie w banku doskonale wie, że instytucje te korzystają z baz wskazujących historię kredytową konsumenta, która mając negatywny charakter już na wstępie przekreśla szanse uzyskania pożyczki dla zadłużonych. Dlatego firmy pożyczkowe postanowiły stworzyć produkty specjalnie z myślą o tej grupie konsumentów. Warunki ich przyznawania różnią się od standardowych ofert, jednak sam proces od złożenia wniosku do otrzymania pieniędzy na konto przebiega równie sprawnie.

3 rodzaje pożyczki dla zadłużonych

  1. Chwilówka dla zadłużonych – przyznawana na krótki termin, zazwyczaj maksymalnie 120 dni. Kwota również jest niewielka, najczęściej to maksymalnie 2000 zł, rzadko zdarza się, że 5000 zł. Wymagane dokumenty to tylko dowód. Firma pożyczkowa nie wymaga zaświadczeń od pracodawcy, wyciągów z banku i innych formalności. Jedyną różnicą jest oświadczenie o dochodach, które wnioskujący najczęściej składa słownie w trakcie rozmowy telefonicznej z przedstawiciele instytucji.

  2. Pożyczka ratalna na oświadczenie – przyznawana na maksymalnie 12 miesięcy, choć większość ofert przewiduje 6-miesięczny okres kredytowania. Kwoty w tym przypadku to najczęściej maksymalnie 5000 zł. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość wybrania dogodnych rat zamiast regulowania wszystkiego naraz. Ratalna pożyczka dla zadłużonych również wymaga oświadczenia.

  3. Pożyczka dla zadłużonych długoterminowa – przyznawana nawet na 120 miesięcy. Możliwa do uzyskania kwota to nawet 100 tys. zł. By otrzymać pożyczkę niezbędny jest poręczyciel stanowiący zabezpieczenie dla firmy pożyczkowej(Art. 876 Kodeksu cywilnego ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r.).