Gdzie wyjechać na ferie zimowe?

Zima to najlepszy czas na wyjazd dla tych, którzy uwielbiają sporty zimowe. Stoki narciarskie oraz mnóstwo innych atrakcji związanych z aktywnym spędzaniem czasu zarówno w Polsce, jak i zagranicą oferują góry. Wybór miejsca jednak nie należy do łatwych. Istotne są nie tylko zalety ofert, ale również ich ceny.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania miejsca?

Jako miłośnik nart lub snowboardingu z pewnością skupiasz się na ofertach, które dotyczą najlepszych stoków. Warto jednak zwrócić uwagę również na atrakcyjność miejsca. Jeśli w pobliżu znajdują się ciekawe obiekty architektoniczne, zabytkowe budowle, parki lub krajobrazy, w przerwach od sportów zimowych będzie można w równie interesujący sposób spędzić czas. Kiedy jednak głównym kryterium podczas wyboru są stacje narciarskie, w Polsce znaleźć można bardzo dużo miejsc prezentujących wysoki poziom. Do jednego z nich należy Zieleniec, który oferuje miłośnikom aktywnego spędzania ferii zimowych ponad 20 wyciągów oraz mnóstwo kilometrów tras narciarskich. Podkreślić należy również wyjątkowy klimat tego miejsca oraz bogactwo niepowtarzalnych krajobrazów.

Pamiętaj, by sprawdzić również standard hotelu. To bardzo ważne, ponieważ duża część czasu będzie spędzana właśnie w nim. Warto rozważyć miejsca, które zapewniają różne formy wypoczynku, na przykład saunę lub basen.

Czas mniej aktywny

Polskie góry to także doskonałe miejsce dla tych, którzy preferują zwiedzanie oraz odpoczynek w hotelu. Podziwianie pięknych widoków, zabytków, odwiedzanie muzeów i galerii to równie ciekawa opcja dla wykorzystania czasu w trakcie trwania ferii zimowych. Najciekawsze miejsca to Szklarska Poręba, Karpacz i Zakopane. Są to również lokalizacje wybierane przez turystów najchętniej, dlatego pobyt w hotelu warto zarezerwować o wiele wcześniej.